Telefony alarmowe 998 / 112

Pamiętaj - fałszywy alarm może być przyczyną ludzkiej tragedii !!!

Ilość Odwiedzin

Dzisiaj 5

Wczoraj 17

Wszystkich 2645500

fb 01

OSP Kaźmierz

  W środę 28 lipca 2021 r., po raz kolejny strażacy mieli pełne ręce pracy. Również w tym dniu wyjeżdżali kilkukrotnie do zdarzeń. Pierwszy wyjazd około godziny 15:35 był do pożaru ścierniska w Kaźmierzu. Wiejący wiatr dość szybko rozdmuchiwał ogień. Doszło tu także do zapalenia się drewnianego płotu przy budynku mieszkalnym. Podziękowania należą się okolicznym mieszkańcom, którzy zareagowali i podjęli próby gaszenia, a także lokalnemu rolnikowi, który oborał teren. Na miejscu działały: JRG Szamotuły, OSP Bytyń, OSP Chlewiska i OSP Kaźmierz. Drugi wyjazd około godziny 17:40 był do zgłoszenia o konarze drzewa na ul. Szamotulskiej w Kaźmierzu. Po dojeździe okazało się, że przewrócone jest całe drzewo. Trzeci wyjazd o godz. 22:33 miał miejsce do pożaru w Kaźmierzu. Spaleniu uległy sterty drewna. Udało uratować się resztę dobytku. Na miejscu działały: JRG Szamotuły, OSP Bytyń, OSP Chlewiska, OSP Kaźmierz, OSP Brodziszewo.