Telefony alarmowe 998 / 112

Pamiętaj - fałszywy alarm może być przyczyną ludzkiej tragedii !!!

Ilość Odwiedzin

Dzisiaj 5

Wczoraj 17

Wszystkich 2645500

fb 01

OSP Kaźmierz

   We 27 lipca 2021 r. OSP Kaźmierz była pięciokrotnie alarmowana do zdarzeń. Po godzinie 11:00 doszło do pożaru podczas prac polowych w miejscowości Pólko. Na miejscu działały: JRG Szamotuły, OSP Kaźmierz, OSP Sękowo, OSP Sokolniki Małe i OSP Podrzewie. Do kolejnego wyjazdu do miejscowości Młynkowo po godzinie 14:00 dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Szamotułach zadysponował: JRG Szamotuły, OSP Duszniki, OSP Kaźmierz, OSP Podrzewie, OSP Sękowo do pożaru na polu, gdzie m.in. spaliła się prasa do słomy. O godzinie 15:30 w Bytyniu doszło do pożaru zboża na pniu, ścierniska, traw i krzewów. W to miejsce dyżurny zadysponował: JRG Szamotuły, OSP Bytyń, OSP Chlewiska, OSP Duszniki, OSP Grzebienisko, OSP Kaźmierz i OSP Sękowo. Przed godziną 17:00 w Kaźmierzu doszło do kolizji dwóch aut osobowego i ciężarowego. Na miejscu zdarzenia działali strażacy z Kaźmierza i Policja. Na zakończenie dnia kaźmierscy ochotnicy udali się do Gorszewic w celu usunięcia gniazda os.