Mamy ponad stuletnią tradycję!

Jednostka OSP w Kaźmierzu została założona 4 czerwca 1912 roku i jest najstarszą jednostką na terenie gminy Kaźmierz.
Posiadamy nowoczesny sprzęt i odpowiednie wyszkolenie.

Stale podnosimy nasze kwalifikacje z zakresu gaszenia pożarów, ratownictwa drogowego i udzielania pierwszej pomocy.
Zawsze jesteśmy tam, gdzie potrzebna jest pomoc.

Staramy się zawsze jak najszybciej dotrzeć do potrzebujących pomocy.
Zachęcamy do wstępowania w nasze szeregi!

Jeżeli kiedykolwiek myślałeś o tym, żeby zostać strażakiem OSP, to właśnie teraz twoje marzenie może się spełnić.

STRONĘ ODWIEDZONO

Wczoraj: 15

POGODA

PRZEKAŻ SWÓJ 1.5% PODATKU

NA RZECZ OSP KAŹMIERZ

cel szczegółowy

"Ochotnicza Straż Pożarna 64-530 Kaźmierz, ul. Topolowa 2".

Gwarantujemy, że każde 1.5%

wykorzystamy w 100%

na Wasze bezpieczeństwo!

Zebranie sprawozdawczo wyborcze za rok 2015 miało miejsce w sobotę 30.01.2016 r. w salce przy Urzędzie Gminy w Kaźmierzu. W zebraniu uczestniczyli również zaproszeni goście, wśród których byli: zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach, kpt. Arkadiusz Rakowski, Przewodnicząca Rady Gminy Kaźmierz, Arleta Wojciechowska, Wójt Gminy Kaźmierz, Zenon Gałka, dyrektor gimnazjum, Włodzimierz Malinowski, oraz przedstawiciel Urzędu Gminy Kaźmierz, Marek Jakubowski.

Spotkanie rozpoczęło się od uczczenia minutą ciszy zmarłych w roku 2015 druhów; Wiesława Włodarczaka, długoletniego Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego OSP w Kaźmierzu i Prezesa OSP Kaźmierz, Andrzeja Nowackiego. Warto wspomnieć o tym, że delegacja druhów strażaków udała się również na miejscowy cmentarz w celu zapalenia zniczy na grobach wspomnianych wyżej zmarłych. W dalszej części wysłuchano sprawozdań zarządu, skarbnika i komisji rewizyjnej, po czym wybrano nowy skład zarządu, który następnie wyłonił nowego prezesa. W obecny skład zarządu wchodzą:

• dh Roman Graczyk - prezes,
  • dh Rafał Szczepański - v-ce prezes - naczelnik,
  • dh Marcin Kalinowski - v-ce prezes,
  • dh Sylwia Szczepańska - kronikarz,
  • dh Zenon Pawlaczyk - sekretarz,
  • dh Tomasz Napieralski - skarbnik,
  • dh Maciej Wojtaś - gospodarz,
  • w skład komisji rewizyjnej wchodzą:
  • dh Paweł Góralczyk - przewodniczący,
  • dh Eugeniusz Musielski - członek,
  • dh Sławomir Skabara - członek,

Podczas zebrania w szeregi jednostki przyjęto pięciu nowych członków. Po przegłosowaniu kilku uchwał głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swych mowach dziękowali druhom za ich dotychczasową działalność na rzecz społeczeństwa.